top of page

תכניות וקורסים

אקדמיים

המרכז ליזמות וחדשנות הפועל ב-hit, מציע מגוון קורסים הפותחים אשנב אל עולמות החדשנות הטכנולוגית והיזמות העסקית, תחומים קריטיים לפיתוח יצירתי במאה ה-21. בעולמנו המשתנה בקצב הולך וגובר, אנו שמים דגש על פיתוח כישורים אלו והבנת המשמעות של חדשנות בטכנולוגיה ובתחומים אחרים.

 

באשכול זה לומדים ומיישמים הסטודנטים נושאים שונים המשיקים בין תיאוריה לעשייה, בין אקדמיה לתעשייה. הקורסים המוצעים משקפים מגוון תחומים בהם אנו רואים חיבור בין הלימודים לבין הגשמת חזון יצירתי. במסגרתם אנו בוחנים בהקשרים שונים תהליכי חדשנות וחשיבה יזמית, החל מהרעיון הראשוני, דרך הפיתוח היצירתי ועד ליישום טכנולוגי ועסקי של מוצר סופי.

 

לפרטים נוספים  ורישום לקורסים השונים ניתן לפנות לחן אילוז, רכזת המחלקה ללימודים רב תחומיים

03-5026655  |  chenil@hit.ac.il

מיומנות ומנגנוני קבלת החלטות

מספר קורס: 83009

אופן הוראה: שיעור

שעות שבועיות: 2

נקודות זכות: 2

דרישות קדם: אין

הקורס מעניק הכרה עם מנגנוני קבלת ההחלטות שלנו בכל תחומי החיים, ומפתח מיומנויות שיועילו לנו בכל צומת בחיינו. החלטה היא התייחסות מודעת למצב קיים ובחירת דרך פעולה מבין כמה דרכים אפשריות. רכישת המיומנות תאפשר החלטות יעילות ואפקטיביות בהתמודדות עם העולם המשתנה במהירות מול עינינו, בפרט בתחומי הטכנולוגיה העומדים בחזית שוק העבודה. ארגז הכלים שיעמוד לרשותכם ילווה אתכם במהלך חייכם בכל התמודדות משמעותית. מודעות לאופן שבו פועלים מנגנוני ההחלטה והיכרות עם כשלי חשיבה ישפרו את יכולתכם לפענח במהירות מצבי החלטה ולהחליט נכון. הקורס כולל חלק תיאורטי שעוסק בהכרת מצבי החלטה ומודלים קלאסיים יחד עם שורת הכשלים שגילה המחקר בכלכלה התנהגותית, ולחלק מעשי ובו שפע דוגמאות למצבי החלטה בפניהם אנו עומדים.

Home

Less is More

Make this yours. Add images, text and links, or connect data from your collection.

Health

Lemon Detox

Make this yours. Add images, text and links, or connect data from your collection.

 יזמות בעולם   מולטי-דיסציפלינרי 

מספר קורס: 82031

אופן הוראה: שיעור וסדנה

שעות שבועיות: 4

נקודות זכות: 4

דרישות קדם: הבנה, קריאה וכתיבה של אנגלית ברמה טובה

 

קורס זה יפגיש סטודנטים מפקולטות שונות, יציג בפניהם את תחום היזמות, יבחן כיצד יוצרים והופכים רעיון ליזמות, כיצד בונים צוות מולטי-דיסציפלינרי וניגשים לבניית מיזם המבוסס על צוות כזה

sara-kurfess-1505370-unsplash.jpg

יישום חדשנות ויצירתיות בפרוייקט הגמר שלי 

מספר קורס: 83004

אופן הוראה: סדנה

שעות שבועיות: 5 שעות במשך 5 ימים

נקודות זכות: 2

דרישות קדם: הגשת הצעה לפרויקט גמר והערכת התאמה על ידי המרצים

 

סדנת "יישום חדשנות ויצירתיות בפרויקט הגמר שלי" היא קורס האצה בינתחומי ממוקד, המיועד לסטודנטים מכל הפקולטות במכון, הנמצאים בשלב הגיבוש הראשוני של פרויקט הגמר שלהם. 

shutterstock_1260116833.jpg

תקשורת בעולם טכנולוגי

מספר קורס: 84093

אופן הוראה: שיעור

שעות שבועיות: 2

נקודות זכות: 2

דרישות קדם: אין

 

מטרת הקורס היא להקנות לסטודנטים יכולת ניתוח אקדמית של מאפייני התקשורת, לאור המציאות הנוכחית. הקורס בוחן את תפקיד התקשורת בחברה ומתמקד בגישות הבוחנות את המורכבויות של ההשפעות החברתיות של התקשורת.

במהלך ההרצאות יתקיים דיון על השפעת התקשורת, בנושאים כגון: כיצד נקבע סדר יום, כיצד יוצרים מציאות תקשורתית, מיהם הגורמים המשפיעים על פעילות התקשורת ומהי השפעתם בתהליכי קבלת החלטות פוליטיות, חברתיות, תרבותיות וכלכליות; כיצד יוצרים מדיניות תקשורת ומהי מניפולציה תקשורתית, ואיך ניתן לאפיין את התנהגות קהלי התקשורת ואת אופן הפניה של גופים מסחריים, ציבוריים ופוליטיים לקהלים אלה כפי שהם באים לידי ביטוי בחברה הישראלית כיום.

shutterstock_1149399851.jpg

כישורי אנגלית מתקדמים למקצועות הטכנולוגיים ועיצוב (קורס באנגלית)

מספר קורס: 82032

אופן הוראה: שיעור

שעות שבועיות: 2

נקודות זכות: 2

דרישות קדם: פטור אנגלית או קורס אנגלית
מתקדמים 2 – רמה A.

הסטודנטים יכירו את שפת המחקר האקדמי והטכנולוגי וישפרו את מיומנויות התקשורת שלהם באנגלית בכתב ובעל-פה, ילמדו לנווט בספרות אקדמית, לסכם ולסנתז מאמרים מחקריים, להציג מחקר באמצעות כתיבה ודיבור, כדי שיוכלו להתחרות בזירה האקדמית ובתעשייה.

הקורס יאמן סטודנטים בקריאה מתקדמת, בכתיבה ובהצגת מיומנויות ואסטרטגיות.  כישורי השפה יילמדו כאמצעי לשיפור הקריאה והכתיבה. שיפור יכולות הכתיבה, ההצגה והדיבור יסייעו לסטודנטים בהצגת פרויקטי הגמר שלהם, כמו גם בהתמודדותם בסיטואציות מקצועיות או אקדמיות. 

shutterstock_1027738906.jpg

חברת המידע

מספר קורס: 84092

אופן הוראה: שיעור

שעות שבועיות: 2

נקודות זכות: 2

דרישות קדם: אין

 

אנו חיים בכפר גלובלי, שבו אמצעי תקשורת מתקדמים הפכו את כדור-הארץ לסביבה אחת, וכל תושביו מסוגלים לתקשר ולהחליף מידע זה עם זה בזמן אמת.

הקורס בוחן את יחסי הגומלין בין התפתחות הטכנולוגיה לבין התפתחות החברה האנושית. מעקב אחר יחסי גומלין אלה יכול ללמד אותנו רבות על חיינו כיום, על האפשרויות הנפתחות בפנינו ועל הבעיות הניצבות בפנינו. הבנה זו עתידה לסייע לנו להחליט החלטות אחראיות ושקולות, המתייחסות למהות חיינו בהווה ובעתיד. הקורס יתמקד בשינויים החברתיים שנוצרים כתוצאה מהמעבר לחברת המידע הפוסט-תעשייתית ויכלול דיון שבו ינתחו הסטודנטים דרכים להתמודדות עם האתגרים העכשוויים והעתידיים של חברת המידע.

shutterstock_714935038.jpg

מבוא לפיתוח בר קיימא

מספר קורס: 84078

אופן הוראה: שיעור

שעות שבועיות: 2 שעות

נקודות זכות: 2

דרישות קדם: אין

 

קורס זה מעניק לסטודנטים כלים בסיסיים להבנה וניתוח מושג הקיימות כתפיסה חברתית, מוסרית וסביבתית הבאה לאזן בין הצרכים של בני האדם בדור הנוכחי לשימור משאבי הטבע והסביבה לצרכי הדורות הבאים.

הקורס יעודד "חשיבה מקיימת" וקבלת החלטות המתאפיינת בראייה רחבה של המציאות המאזנת בין הפיתוח הטכנולוגי והמודרניזציה לבין ניהול יעיל של המשאבים הטבעיים והצרכים החברתיים.

shutterstock_1120037774.jpg

Technology, Innovation and New Media

מספר הקורס:84098

שעות שבועיות: 2

נקודות זכות: 2

דרישות קדם: מינימום רמה A באנגלית

 

הקורס מועבר בשפה האנגלית

 

רשתות חברתיות הפכו להיות גורם פעיל בפוליטיקה של חברת המידע, ומהפכת הטכנולוגיה הפכה את התקשורת לנגישה יותר מאי פעם.

הציבור אינו צופה סביל בתקשורת כמו בעבר ויכול להשפיע ישירות על התקשורת ועל הדיון הציבורי. בקורס זה, נבחן את האופן שבו האינטרנט ואמצעי תקשורת חדשים השפיעו על הדרכים שבהם הציבור צורך חדשות וכיצד הוא משנה את העמדות הציבוריות בתהליך הפוליטי. עוד נעריך האם הציבור מקבל יותר מידע כיום או שהאינטרנט הפך להיות גורם שמעביר מידע ממוקד לקהלי יעד.

toa-heftiba-BP3XOsSPlGA-unsplash.jpg

אתגר הגלובליזציה

מספר קורס: 88058

אופן ההוראה: שיעור

שעות שבועיות: 2

נקודות זכות: 2

דרישות קדם: אין

 

קורס זה מספק כלים להבנת תהליכי הגלובליזציה תוך דגש על היבטים היסטוריים, חברתיים, כלכליים וטכנולוגיים. יש הסבורים שאנחנו חיים היום ב"כפר גלובלי" בו הכל קרוב, נגיש וזמין, ויש הסבורים שלתהליך זה תוצאות הרסניות, כמו התרחבות מעגל העוני או שחיקת זהויות לאומיות.

נתייחס לשורשים ההיסטוריים של הגלובליזציה ולהשלכותיה על החברה המודרנית בה אנו חיים. נכיר את התפתחות "הכפר הגלובלי" בשלביה השונים, החל מהתפתחות המסחר הגלובלי בעקבות גילוי אמריקה, דרך המהפכה התעשייתית וכלה בעידן הדיגיטלי של ימינו. נבחן גם את השינויים שעוברת ישראל כחלק מתהליכים עולמיים בדור האחרון.

shutterstock_688955305 [Converted].jpg

שיווק מחולל שינוי בקהילה

מספר קורס: 84119

אופן הוראה: שיעור ותרגול

שעות שבועיות: 4 שעות

נקודות זכות: 4

דרישות קדם: אין

 

בקורס זה הסטודנטים ילמדו כיצד ליישם אסטרטגיה שיווקית להצלחת ארגון חברתי, וייפגשו עם ארגונים חברתיים ועם אוכלוסיות מיוחדות ויסייעו לקידומם. הסטודנטים יפגשו עם ארגון קיים, ילוו אותו לאורך הקורס, ינתחו ויאפיינו את המצב הקיים ויתאימו עבורו תוכנית שיווקית רלוונטית ובת-יישום לצורך צמיחה עתידית. 
 

הקורס יעסוק בצעדים העיקריים לניתוח שוק יעיל: אפיון המטרות והיעדים העסקיים, השיווקיים והחברתיים, ניתוח הסביבה הפנימית והחיצונית של הארגון, הבנת פעילויות העסק, זיהוי צרכי הלקוחות ואופי התחרות, וילוו ע"י מומחים מהתעשייה.

shutterstock_343098860.jpg

פיתוח מיומנויות ליזמות חברתית

מספר קורס: 84060

אופן הוראה: סדנא

שעות שבועיות: 2

נקודות זכות: 4

דרישות: אין

 

הקורס מקנה למשתתפים כלים מעשיים לייזום, ארגון וניהול פרויקטים חברתיים. המשתתפים יפתחו את היכולת שלהם לרתום אנשים לפרויקטים ולהתגבר על קשיים במהלך מימוש הפרויקט. זאת כבסיס לפרויקט חברתי-קהילתי יַזום, שבו מיושמים ומתורגלים הכלים שנלמדו בקורס. הפרויקט מבוצע על-ידי תלמידי הקורס במסגרת חברתית-קהילתית מחוץ למכון.

 

shutterstock_1089338360 [Converted].jpg

יצירתיות מרוח לחומר

מספר קורס: 84084

אופן הוראה: שיעור

שעות שבועיות: 2

נקודות זכות: 2

דרישות קדם: אין

 

מטרת הקורס הינה להקנות כלים מושגיים, מתודולוגיים ופרקטיים לקראת הבנה מעמיקה יותר של תופעת היצירתיות האנושית, שתנותב לטיפוח יצירתיות תוך התאמה אישית במגוון תחומי עשייה, ובכללם עיצוב וטכנולוגיה. כאמצעי למימוש כלים אלו, הקורס יחשוף את הסטודנטים לתובנות תיאורטיות ממגוון דיסציפלינות המתייחסות להיבטים שונים של יצירתיות, לתירגול הפרקטי שלה, וכן ילווה וינחה אותם בתהליכי מחקר ופיתוח עצמאיים של רעיונות אישיים לטיפוחה.  

 

shutterstock_631461530.jpg

עידן חדש ברפואה הדיגיטלית

מספר קורס: 82033

אופן הוראה: סדנה

שעות שבועיות: 4

נקודות זכות: 4

דרישות קדם: אין

מטרת הקורס היא הקניית הבנה מעמיקה של עולם הרפואה הדיגיטלית במישור של מערכות המידע, השירותים ועד השימוש בטכנולוגיות לצורך מתן טיפול, תקשורת עם המטופל ובין המטפלים השונים.

Health - Hillel.jpg

יזמות וחדשנות בפרספקטיבה היסטורית (אנגלית)

מספר קורס: 84099

אופן הוראה: שיעור

שעות שבועיות: 2

נקודות זכות: 2

דרישות קדם: אנגלית רמה B ומעלה

 

הקורס מועבר בשפה האנגלית
 

מהיכן באים יזמות וחדשנות – שני מאפיינים קריטיים לפיתוח עסקי, לצמיחה כלכלית ולקידמה. קורס זה בוחן את ההיסטוריה של היזמות והחדשנות – כיצד צומחים רעיונות חדשים ומה איפשר להם לפרוח ולהביא לשגשוג.

yazamut history view.jpg

הבעות פנים
וביומטריה

מספר קורס: 82026

אופן ההוראה: שיעור + הנחיית פרויקט

שעות שבועיות: 4

נקודות זכות: 4

דרישות קדם: אין

 

הבעות פנים משקפות רגשות וכוונות במידה טובה יותר ממילים. זיהוי אוטומטי של רגשות ומסרים אמינים או שקריים חשוב ביותר בין השאר לשם זיהוי כוונות לפעולות טרור של מפגעים. זרמי מהגרים ששוטפים את מדינות אירופה ומדינות נוספות בעולם הביאו חוקרים וגורמי ביטחון לחיפוש אחר מענה חדשני לזיהוי כוונות זדון בקרב מהגרים.

Fotolia_145979344_Subscription_Monthly_X

מבוא לרשת האפלה

מספר קורס: 82020

אופן הוראה: שיעור

שעות שבועיות: 2

נקודות זכות: 2

דרישות קדם: אין

 

התפתחות הרשתות האנונימיות והתרחבות השימוש בהן יצרו המשגה מחדש של מושגי היסוד הנוגעים לחיפוש מידע באינטרנט ולאופני פעילות באינטרנט, ויצרו "עולם תחתון" אינטרנטי שהשפעתו הולכת וגדלה, שינויים שיידונו ויילמדו במסגרת הקורס.

Fotolia_132239980_Subscription_Monthly_X

תכנות לכולם – בשפות ויזואליות (קורס מקוון היברידי)

מספר קורס: 82028

אופן הוראה: הרצאה (פרונטליות ומוקלטות)

שעות שבועיות: 2

נקודות זכות: 2

דרישות קדם: אין


הקורס יקנה לתלמידים הבנה ברמת המאקרו של שפות התכנות השונות ושל רוחב היריעה של הפרדיגמות השונות בתחום. הסטודנטים ילמדו כיצד לאפיין מערכות תוכנה בשפות תכנות ויזואליות. כמו כן יילמדו דרכים ליצירת התנהגות, כמו תכנות באמצעות הדגמות. הסטודנטים יכירו ממשקים חדשניים כגון שפה, הצבעה ועוד, ויתנסו בתיאור התנהגות מדויקת בשפות ויזואליות פורמליות.

Fotolia_73814915_Subscription_Monthly_L.

 סייבר: הצד האפל   של הטכנולוגיה 

מספר קורס: 82016

אופן הוראה: שיעור

שעות שבועיות: 2

נקודות זכות: 2

דרישות קדם: אין

 

חיינו השתנו ללא הכר במהלך העשורים האחרונים עם התקדמות הטכנולוגיה, ובעיקר עם התפתחות מרחב הסייבר, אשר מטשטש גבולות מוכרים בין מדינות. חיי היום-יום של אזרחים, כלכלות מדינות העולם ופעילותן של התשתיות השונות תלויות יותר ויותר ביכולתן לפעול במרחב זה.

Image by Jefferson Santos

 מיחשוב לביש: 

 אתגרי תעשייה 

מספר קורס: 82013

אופן הוראה: הוראה, פרויקט מעשי

שעות שבועיות:4

נקודות זכות: 4

דרישות קדם: מיועד לתלמידי מכל הפקולטות בתואר ראשון החל משנה שלישית.

 

הקורס סוקר את עולם המיחשוב הלביש תוך דגש על תיכנון ופיתוח פתרונות ומוצרים המשלבים דגשים של עיצוב מחד, וטכנולוגיה הנדסית וחישובית מאידך.

050216-marchesa-ibm-dress-embed-3.jpg

 שעונים ביולוגיים 

מספר קורס: 82024

אופן הוראה: שיעור

שעות שבועיות: 2

נקודות זכות:  2

דרישות קדם: אין

 

שעונים ביולוגיים ידועים מזה שנים רבות כקוצבי תהליכים בעולם החי והצומח. לתפקוד השעון וכן לפעילות והאינטראקציה בין השעונים השונים בגוף השפעות על תפקוד המערכות הפיסיולוגיות, הקוגניטיביות והמנטליות ולפיכך השלכות על כל מישורי החיים: התיפקוד בחיי היומיום, שינה, יכולת למידה, יכולות קוגניטיביות ומצבים נפשיים בבריאות ובחולי.

portraitImage.img.full.high.png

רובוטים חברתיים - אינטראקציה טכנולוגית חברתית

מספר קורס: 82025

אופן הוראה: שיעור + פרויקט

שעות שבועיות: 4

נקודות זכות: 4

תנאי קדם לקורס – ראיון אישי

 

הקורס יעסוק בהיבטים שונים של תיכנון ופיתוח מערכת רובוטים חברתיים. נושא מורכב זה הוא טכנולוגי ועיצובי במהותו אך מושפע במידה רבה מהיבטים חברתיים והשפעתם על בחירת פתרונות טכנולוגיים תוך כדי כיבוד נושאי הנדסת אנוש כמו גם הבנת מרחב הפעולה והשימוש במערכות רובוטיות אלו.

Fotolia_76019268__Monthly_XXL.jpg

ביו-מימיקרי כמודל לחדשנות

מספר קורס: 82012

אופן הוראה: סדנה

שעות שבועיות: 4

נקודות זכות: 4

דרישות קדם: אין

 

ביו-מימיקרי היא דיסציפלינה רב-תחומית, הלומדת על הקשר בין המבנה והתיפקוד של מערכות בטבע, ומנצלת ידע זה כדי לעורר השראה בעיצוב ופיתוח טכנולוגיות ומוצרים חדשים. בקורס זה הסטודנטים יחשפו וילמדו בדרך של PBL (לימוד באמצעות פרויקטים) על מערכות ביולוגיות חשובות, ינתחו אותן ויבחנו אילו עקרונות ניתן ללמוד מהן, וכיצד עקרונות אלו יכולים לשמש בפתרון בעיות ואתגרים הניצבים בפני האנושות כיום. משום שביו-מימיקרי הוא במהותו נושא רב-תחומי, בקורס זה ילמדו ויעבדו יחד סטודנטים מפקולטות שונות. בוגרי הקורס יהיו בעלי כלים מעשיים לפיתוח מוצרים חדשניים בגישות של ביו-מימיקרי.

biomikriB5.jpg

סימטריה ופרקטלים

מספר קורס: 82017

אופן הוראה: שיעור

שעות שבועיות: 2 שעות

נקודות זכות: 2

דרישות קדם: אין

 

הקורס מקנה ידע בנושאים המקשרים בין עיצוב, אומנות ומתמטיקה, ובעיקר גיאומטריה וסימטריה. בקורס זה נסביר מהן הסימטריות הקיימות, איך מרצפים מישור, מה ההבדל בין הסתכלות מתמטית על סימטריה ודפוסיה לבין גישה ארטיסטית. ננסה לקבוע מתי דפוס מרצפות אוריינטלי שקול לדפוס אוריינטלי אחר.לאחר מכן נאפיין משטחים ונקבע איך ניתן לקפל צורה על פי צירי הסימטריה שלה. לבסוף נגדיר מה הם פרקטלים ואיך הם באים לידי ביטוי בטבע ובאומנות. 

סימטריה ופרקטלים.jpg

טכנולוגיה מקרבת לשיפור המפגש הרפואי

מספר קורס: 82035

אופן הוראה: שיעור + הנחיית פרויקט

שעות שבועיות: 4

נקודות זכות: 4

דרישות קדם: אין

 

קורס זה ממקם במרכז את הקשר האנושי במפגש הרפואי, ורותם את הטכנולוגיה לטובת שיפור אינטראקציה זו. הנושאים עליהם יושם דגש הם: אתגרי התקשורת ברפואה הציבורית זמננו בדגש על מגבלות זמן, רפואה-רב תרבותית ורפואה מתגוננת, הגברת האמפתיה במפגש מטפל-מטופל, התמודדותו עם מצבים של חוסר תקשורת כתוצאה ממצבו של החולה. הסטודנטים יעבדו על פרויקטים בנושאים אלו שייבחנו מנקודות-מבט דיסציפלינריות שונות: טכנולוגית, ביולוגית, פסיכולוגית, וסוציולוגית.

טכנולוגיה מקרבת לשיפור הטיפול הרפואי.jpg
bottom of page